Десять заповідей Януша Корчака для батьків

Януш Корчак - видатний польський педагог, письменник, лікар і громадський діяч, який тричі відмовився врятувати своє життя заради дітей.

Вперше це сталося, коли він вирішив не емігрувати до Палестини перед окупацією Польщі, щоб не покинути свій «Будинок сиріт».

Вдруге - коли він відмовився тікати з Варшавського гетто.

І втретє - коли всі вихованці «Будинку сиріт» вже піднялися до вагонів, що їхали до табору смерті. До Корчака підійшов офіцер СС і запитав:

- Це ви написали «Короля Матіуша»? Я читав її в дитинстві. Гарна книга. Ви можете бути вільні.

- А діти?

- Діти поїдуть. Але ви можете вийти з вагону.

- Ви помиляєтеся. Я не можу. Не всі люди - бездушні.

Кажуть, що по дорозі в Треблінку Корчак розповідав дітям казки, намагаючись відвернути їхні думки від страшної реальності. Ці випадки настільки точно відображають його сутність як педагога і людини, що немає сумнівів - це правда.

Януш Корчак - педагог, який не залишив своїх вихованців навіть перед газовою камерою. Він загинув разом із дітьми з «Будинку сиріт» у концтаборі Треблінка, хоча міг урятуватися.

Це все, що потрібно знати про Корчака як про людину.

Пропонуємо вам також познайомитися з його принципами виховання дітей, які відображають глибоку мудрість цієї надзвичайної особистості.

 

  1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти чи такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
  2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти зробив для неї. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншій, та – третій, і це незворотний закон подяки.
  3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
  4. Не стався до його проблем зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь впевнений – йому воно тяжке не менше, ніж тобі, а може, й більше, оскільки він не має досвіду.
  5. Не принижуй!
  6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – її зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них – ми ніколи не можемо знати, кого зустрічаємо в дитині.
  7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини, просто пам’ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.
  8. Дитина – це не тиран, який заволодіває всім твоїм життям, не лише плід від плоті та крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання та розвиток у ньому творчого вогню. Це розкута любов матері та батька, у яких зростатиме не «наша», «своя» дитина, а душа, дана на зберігання.
  9. Вмій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужому те, що не хотів би, щоби робили твоєму.
  10. Люби свою дитину будь-яким — неталановитим, невдачливим, дорослим. Спілкуючись з нею – радій, тому що дитина – це свято, яке поки що з тобою.
Автор: Аннушка 00:00, 30 Октября 2024
0

Теги: Десять заповідей Януша Корчака заповіді для батьків Януш Корчак


Схожі статті

Вірш "Любіть дітей без їх досягнень в школі" Натхнення Вірш "Любіть дітей без їх досягнень в шк...

Любіть дітей без їх досягнень в школі. Любіть дітей без всяких дивних вмінь, Без нагород, медалей й п'єдесталів.  Без запал...

20 цікавих фактів про Ліну Костенко Цікаво знати 20 цікавих фактів про Ліну Костенко

Пропонуємо вам ближче познайомитися з нашою видатною поетесою за допомогою цікавих фактів, яких ви могли не знати   1. У дитин...

Вірш "Не кажи - не маю часу" Натхнення Вірш "Не кажи - не маю часу"

Не кажи - не маю часу... Для дитини час знайди...  Не роби гірку гримасу... Все покинь... І підійди. Обіймай свою дитину.....

комментариев

Поки що немає повідомлень