Ваш малюк скоро з'явиться на світ, і ви вже напевно в передчутті цієї щасливої хвилини. Тепер потрібно визначитися, коли треба збирати сумку в пологовий будинок.
Список речей до пологового будинку можна підготувати заздалегідь і узгодити його з пологовим будинком, оскільки в кожному з них встановлюються свої правила з приводу привезених речей.
А ось збирати речі в пологовий будинок потрібно з 32 по 36 тиждень, адже що більший термін, то більше шансів на передчасні пологи, адже дитина вже готова до появи на світ. Звичайно, коли збирати сумку в пологовий будинок - питання суворо індивідуальне. Хтось вважає за краще починати здійснювати покупки завчасно. Хтось тягне до останнього.
Однак вам же буде спокійніше, якщо тривожну сумку в пологовий будинок буде зібрано і в разі передчасних пологів вам не доведеться збирати її поспіхом.
Як зручно розкласти речі
На підставі досвіду інших молодих мам, ми розповімо вам про те, як збирати сумки в пологовий будинок список за пакетами. Це зручно, адже ви будете знати, де і які речі лежать заздалегідь, а не складати все підряд поспіхом. Усього вам знадобиться 3 пакети в пологовий будинок, на кожен пакет ми підготували приблизний список речей, які до нього входять.
А тепер розглянемо детальніше, що потрібно брати з собою в пологовий будинок у кожній із цих сумок.
Список у пологовий будинок для мами
Що знадобиться новоспеченій мамі і які речі їй узяти з собою в пологовий будинок?
Крім самого списку ми розповімо, які речі і для чого призначені:
Документи (паспорт, ідентицікаційний номер, обмінна карта). Документи краще не складати в пакет з іншими речами, а тримати завжди при собі, наприклад, носити в сумочці, на випадок передчасних пологів.
Засоби особистої гігієни (дитяче мило, зубна щітка і паста, шампунь для волосся, гребінець, вологі серветки, туалетний папір). За можливості підготуйте міні-упаковки для подорожей, які не будуть багато важити та займатимуть багато місця, адже користуватися ними ви будете лише кілька днів. Туалетний папір вибирайте м'якший, адже після пологів вам знадобиться дбайливий догляд за собою.
Посуд. Необхідність збору посуду узгодьте зі співробітниками пологового будинку, адже не скрізь його видають. Вам може знадобиться ложка, тарілка і кухоль.
Спеціальний бюстгальтер для годуючих мам зі змінними вкладишами. Можна взяти два, щоб не ходити в мокрому після рясного виділення молока.
Після пологів жінок часто мучать запори, тому ви можете взяти з собою пару гліцеринових свічок, які забезпечать нормалізацію випорожнень.
Компресійні панчохи. Для чого потрібні компресійні панчохи в пологовий будинок? Після пологів у жінок часто виникає таке захворювання як варикоз. Компресійні панчохи м'яко обволікають ногу і допомагають розподілити кров'яний тиск у ній, завдяки чому ймовірність варикозу значно знижується. Крім того, ці панчохи корисні в разі набряків і знімають втому з ніг.
Молоковідсмоктувач. Якщо ви сумніваєтеся, чи потрібен молоковідсмоктувач у пологовий будинок, ми пояснимо чому потрібен. У перші дні годування грудьми дуже важливо правильно розцідитися. Чим більше молока ви будете зціджувати, тим більше його буде приходити. На біологічному рівні ваш організм розуміє, скільки харчування потрібно дитині, і забезпечить її ним. Навіть якщо дитина перший час погано їсть. Надалі молоковідсмоктувач стане вам у пригоді, щоб зціджувати молоко, якщо у вас немає можливості погодувати дитину самостійно.
Ночнушка. Дізнатися, чи потрібна сорочка в пологовий будинок, можна безпосередньо там, адже на сьогоднішній день багато пологових будинків надають матусям свої сорочки, які оброблені та простерилізовані. Якщо вам усе-таки дозволили привезти свою сорочку з дому, обов'язково уточніть, яку сорочку можна брати в пологовий будинок і скільки сорочок потрібно в пологовий будинок для мами. Заздалегідь обмовимося, що вибирати найкраще натуральні матеріали, в яких вам буде комфортно. Не беріть шовкові мереживні пеньюари. Насамперед вам має бути комфортно і тіло має дихати. Врахуйте, що краще взяти не менше 2 сорочок, щоб можна було їх змінити, коли спітнієте. Не беріть багато, у крайньому разі чоловік або родичі заберуть брудне і привезуть свіжі сорочки.
Капці. Практично жоден пологовий будинок не видає породіллям капці. Тому про них потрібно подбати заздалегідь. Щоб зрозуміти, які капці потрібно брати в пологовий будинок, врахуйте, що вони мають бути зроблені з такого матеріалу, який легко помити. Найкраще взяти чисті гумові капці.
Халат. Який халат краще взяти в пологовий будинок залежить від пори року. Халат має бути випраний напередодні. Бажано його пропрасувати, щоб вбити зайві бактерії, які можуть нашкодити малюкові.
Труси. Найкраще обирати одноразові труси, оскільки прати свої можливості не буде, а забруднення можуть бути занадто сильними. Скільки одноразових трусів брати в пологовий будинок, залежить від того, скільки ви там пробудите. Заздалегідь це не завжди відомо, тому краще укомплектуватися із запасом. Хоча якщо вам не буде чогось вистачати, вам завжди це зможуть привезти.
Післяпологові прокладки. Які прокладки краще взяти в пологовий вирішувати вам, проте враховуйте, що це не звичайні прокладки до яких ви звикли. Придбати їх ви можете в аптеці або спеціалізованих магазинах. Скільки післяпологових прокладок потрібно в пологовий будинок також залежить від того, скільки ви там перебуватимете і наскільки рясною буде кровотеча. Тому заздалегідь визначити це неможливо. Краще не брати багато про запас, адже потім їх складно буде кудись застосувати.
Телефон і зарядний пристрій, які знадобляться вам для зв'язку з близькими.
Гроші.
Обов'язково заздалегідь узгоджуйте список із пологовим будинком, адже не всі речі можуть знадобиться, а щось взагалі забороняють у багатьох пологових будинках.
Що взяти малюкові?
До пологового будинку ви приїдете одна, а забирати вас будуть вже удвох або навіть утрьох. Тому важливо подбати про те, щоб у вашого довгоочікуваного малюка було все найнеобхідніше в перші дні його життя. Отже, яким же має бути список речей у пологовий будинок для малюка, що може знадобиться перед випискою і які речі привезти в перинатальний центр?
Звичайно, ще до пологів акушер-гінеколог, який курирує вашу вагітність, обов'язково має проінформувати вас про те, що потрібно взяти в пологовий будинок для дитини. Однак, як і зі своїми речами, список краще заздалегідь узгодити зі співробітниками полового будинку.
Тому ми надамо вам тільки приблизний список для новонародженого в пологовий будинок:
Підгузки. Для новонароджених зазвичай беруть упаковку з позначенням «0», проте для великих діток підійде більше одиничка. Скільки підгузків брати в пологовий будинок залежить від того, скільки часу ви там прокинетеся і від випорожнень вашого малюка, але зазвичай однієї невеликої упаковки буває достатньо за нормальних обставин.
Дитяче мило найкраще підходить для купання дитини і для прання її речей.
Ватні палички з обмежувачем для очищення вух.
Вологі серветки знадобляться для гігієни дитини.
Дитячі креми. Багатьох цікавить питання, який крем кращий, бепантен, звичайний дитячий крем або якийсь інший, але краще брати в пологовий будинок 2-3 види маленьких упаковок, так як крем для дитини підбирається індивідуально.
Пелюшки. 3-4 пелюшки буде цілком достатньо.
Рушник для витирання малюка після купання має бути максимально м'яким і ніжним.
Одяг. Речі для новонародженого в пологовий будинок влітку, восени та взимку різні. Купуйте одяг за сезоном. Чим тепліша погода, то тоншою має бути тканина, щоб не викликати пітниці та попрілостей. У холодну пору року подбайте про те, щоб вашому малюкові було тепло в його одязі. Візьміть 3-4 комплекти сезонного одягу: боді та сліпи для новонароджених, шапочку.
Аптечка в пологовий будинок може бути зібрана одразу для мами і малюка. Однак збираючись до пологового будинку пам'ятайте, що всі необхідні медикаменти вам нададуть лікарі, але частину з них ви можете зібрати заздалегідь. В аптечку можна включити антисептичні засоби, термометр.
Речі на виписку
Список до пологового будинку для мами і малюка готовий!
Залишилося визначитися з пакетом, який вам передадуть безпосередньо перед випискою.
У ньому мають бути:
Конверт/одіяльце/комбінезон для малюка.
Косметичка для того, щоб підготувати себе до фотозйомки (за потребою).