Покрова / Покрови Пресвятої Богородиці
Покрова, як і більшість християнських свят в православ'ї, корінням сягає в язичництво. Воно символізує заспокоєння і засинання Природи, покривання її на зиму: прийшла Покрова - дерева оголилися, а землю вкрило опале листя. До Покрови завжди закінчували всі важливі сільськогосподарські роботи.
В християнстві свято Покрови стали святкувати в X столітті. За легендою, коли Константинополь опинився в оточенні завойовників, городяни так ревно молилися Божій матері, що вона накрила все місто своїм омофором. Це знамення побачив на власні очі Святий Андрій: під стінами церкви з'явилася процесія - Богородиця в оточенні ангелів, святих пророків і апостолів. А незабаром надійшла підмога і зняла облогу. Згодом Візантійський патріарх канонізував свято.
У цей день віруючі звертаються в молитві до Пресвятої Богородиці з проханням про здоров'я, захист, допомогу, сприяння в сімейному житті і любові. Для дівчат Покрова була найголовнішим святом: у молоді починався сезон вечорниць, для їх батьків - період весіль, а дівчата на виданні з радістю брали участь у весільних іграх.
Найважливішою забороною на Покрови є вся хатня робота і прибирання. Категорично не можна займатися побутовими питаннями, особливо з ранку. Готувати їсти можна тільки ввечері 14 жовтня.
Ніч і ранок на Покрови вважають особливо важливим часом, коли відбуваються чудеса. У цей період треба молитися про захист від будь-якого ворога і небезпеки. Це може бути фізичний ворог, а може бути хвороба, нав'язливі думки, гріхи або втома. Страхи, що турбували душу, пройдуть, якщо про це просити у Богородиці і щиро хотіти захиститися від наступаючих бід. Це тихе свято, його треба провести богоугодне і не шумно.