• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Русский язык - региональный

Yasonka   
Активный пользователь   
21 августа 2012 59164 848
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   22 августа 2012


Тільки що зазирнула в намет - на місці дитина, так що все добре, є вона в мене.
Два роки тому їй було рік. Не думаю, що тоді я писала більш чи менш грамотно.

Далі будемо обговорювати друкарські помилки, річних дітей, погані клавіатури і так далі чи все-таки не варто. Я просто подібний діалог вже не вперше в таких темах зустрічаю і він завжди йде по накатаній
"а я граммотний, не то що інші"
"та не, не дуже грамотний"
"ой, то в мене клавиша запала"
""
"ой, ще адна"

Хоча, по феєричності, звичайно, масковського філолога поки що ніхто не переплюнув.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним

Ксюшище

Имя: Ксюшише
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1692
Регистрация: 07.02.2010
Заходил(а): 07.02.2014
Город:
Район: Заводской - Намыв
Ксюшище
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 dina_barta 22 августа 2012, 15:13

Ксю, а цитування? Перекладала нашвидкуруч сама?
Урок літератури - це робота з текстом, тому має значення, якою мовою книга перед учнем.

Каждый учитель- хозяин своего урока. Я была единственной ученицей в школе, которая читала не только все, что положено по школьной программе в полном объеме, но и сверх того. Поэтому Учителю зарубежной было все равно на каком языке я читаю материал. Лишь бы читала и понимала суть. По-этому с моей точки зрения данный случай, это вмешательство на чужую территорию в двойном смысле: в мою личную жизнь и на територию другого учителя. И, кстати,если бы из школьной библиотеки убрали все русские книги, то овладеть дополнительными знаниями по биологии и географии было бы невозможно. Интернета и дополнительных библиотек мой нас.пункт не предполагал.
Еще хочу уточнить момент. Учительница Укр.лит. и Укр.яз не была стервой. Эта женщина не самоутверждалась за счет меня, наоборот она до сих пор считает меня свое любимой и лучшей ученицей. Наш конфликт был на почве того, что ей было мало меня научить. Она хотела чтобы я ЛЮБИЛА украинский. Говорила дома по-украински, думала по-украински. Но в мои планы украинизировтаь душу не входило и не входит. Ну не украинизируюсь я .и это мой личный мозговой таракан. Имею право видеть сны на русском языке. В общем переборщила Надежда Петровна.
Сумерки

Сумерки

Имя: Виктория
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6183
Регистрация: 02.11.2009
Заходил(а): 07.05.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
Сумерки
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Yazisha 22 августа 2012, 15:24



Когда у вас будет ребенок я посмотрю как грамотно будете писать Вы


Ви чим думали, перш ніж таке писати? Не замислювалися, що людина може не мати дітей не тому що не хоче? Не замислювалися, що могли розворушити рану в серці та потоптатися брудними чоботями?


Хотіла вимагати у вас вибачень перед Катериною, та зрозуміла що ви нікого не образили, не принизили, окрім самої себе.

Замовляємо Англію і Америку разом/330ba11b217e663c6d1ff8e31a0a8c77
Код на знижку 10$ при першому замовленні з IHerb RSQ715 http://ru.iherb.com/?rcode=RSQ715
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 29.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   22 августа 2012


в нашем регионе, где практически все русскоязычные (и при этом владеют украинским на разговорном уровне) в принципе я не буду испытывать проблем, решая бюрократичные вопросы. Сейчас, решая рабочие вопросы на украинском языке в гос. учреждениях, мне никто ничего не блокирует, не думаю, что что-то резко изменится теперь, после принятия закона....

Yazisha

Имя: Яна
Группа: профиль закрыт
Сообщений: 1759
Регистрация: 07.11.2011
Заходил(а): 01.07.2014
Город: Ялта
Район: Центральный
Yazisha
профиль закрыт
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Сумерки 22 августа 2012, 15:43


Ви чим думали, перш ніж таке писати? Не замислювалися, що людина може не мати дітей не тому що не хоче? Не замислювалися, що могли розворушити рану в серці та потоптатися брудними чоботями?


Хотіла вимагати у вас вибачень перед Катериною, та зрозуміла що ви нікого не образили, не принизили, окрім самої себе.

Почему то когда меня обижали за меня особо никто не заступился и не думал о моем душевном спокойствии!

Мозги, конечно, не видно, но когда их не хватает - заметно!

jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Конфетти 22 августа 2012, 15:46


в нашем регионе, где практически все русскоязычные (и при этом владеют украинским на разговорном уровне) в принципе я не буду испытывать проблем, решая бюрократичные вопросы. Сейчас, решая рабочие вопросы на украинском языке в гос. учреждениях, мне никто ничего не блокирует, не думаю, что что-то резко изменится теперь, после принятия закона....


Перше виділене - причина другого виділеного.
Звісно, у Вашому випадку тут не зміниться нічого.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   22 августа 2012


Дуже володіють, мало не кожного дня бачу цьому докази.
Весело піти, наприклад, в аптеці траву причепи купити. Володіння мовою прямо вражає в подібні моменти.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 29.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   22 августа 2012


укажите мне чиновника, владеющего литературным языком (не важно даже, русским или украинским) я буду стараться решать вопросы с ним

а в я пропустила хотя бы, но, скорее всего это не имеет значения....
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 alisa 22 августа 2012, 15:50


Дуже володіють, мало не кожного дня бачу цьому докази.
Весело піти, наприклад, в аптеці траву причепи купити. Володіння мовою прямо вражає в подібні моменти.


Ну це Ви вже забагато хочете.
Все-таки треба враховувати різницю між рідною мовою та знанням української як іноземної. Для другого варіанту вимагати знати рідковживані слова чи там звичні обороти та крилаті вирази - це занадто. Правда, стверджувати при цьому про володіння мовою вільно - теж не варто.
Чесно кажучи, я й про себе зараз ще не можу сказати, що повністю вільно володію українською мовою.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Конфетти 22 августа 2012, 15:12


ну ведь "або" региональным языком по требованию гражданина или как?

2. акти місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування приймаються державною мовою або цією регіональною мовою, або мовою меншини (мовами) та офіційно публікуються цими мовами
Ссылка
Сумерки

Сумерки

Имя: Виктория
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6183
Регистрация: 02.11.2009
Заходил(а): 07.05.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
Сумерки
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Yazisha 22 августа 2012, 15:47

Почему то когда меня обижали за меня особо никто не заступился и не думал о моем душевном спокойствии!


а вас ображали? наведіть приклади.
мабуть інші не помітили, або не мали бажання тощо.

Хоча можете не наводити. В мене не має бажання більше відповідати.

Замовляємо Англію і Америку разом/330ba11b217e663c6d1ff8e31a0a8c77
Код на знижку 10$ при першому замовленні з IHerb RSQ715 http://ru.iherb.com/?rcode=RSQ715
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Конфетти 22 августа 2012, 15:54


укажите мне чиновника, владеющего литературным языком (не важно даже, русским или украинским) я буду стараться решать вопросы с ним

а в я пропустила хотя бы, но, скорее всего это не имеет значения....


А губозакаточну машинку?
Вибачте за грубовате звернення, але аж просилося. Такі чиновники - це рідкість в наш час. Навіть без уточнення мови - хоч російською, хоч українською, хоч китайською.
І це при цьому, що теоретично володіння державною мовою входить в кваліфікаційні вимоги. Але хоча б вже просто говорити вміли грамотно. А потім ми дивуємося, чому ті чиновники навіть законів не знають, і їх самих треба носом в ті закони тикати (сама не раз в такій ситуації бувала)...
Хоча, це вже тема зовсім інша, і до регіональних мов має хіба що непряме відношення...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Город: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   22 августа 2012
Катя, Віка, ви ж розумієте, що такі вислови і формулювання - це вже не прояви, це симптоматика. Так, огидно, але що ж робити... На жаль, впевнена, що не вперше в житті з такою цацею стикаєтесь і знаєте, що достатньо попити води та вимити руки, щоб "змити смак цього гамбургера".
Я пости певних юзверів просто пролистую або читаю одразу зі ставленням "ню-ню", треную фахові фішки з роботи з текстами, але в жодному разі не варто надавати цим буквоспоученням статусу висловів.
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 

liya

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1739
Регистрация: 15.09.2010
Заходил(а): 16.09.2015
Город: Николаев
Район: Центральный
liya
VIP пользователь
   22 августа 2012
поки ви тут сперечались, наш так би мовити президент у Харкові звертався до громади російською мовою. Оксюморон, де ще таке можна побачити?
Уявім собі Путіна в Татарстані, що вимовляє спіч татарською чи яка там у них регіональна...))
Пиши пьяным, редактируй трезвым. Э. Хемингуэй.
Вера1690

Вера1690

Имя: Віра
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 12410
Регистрация: 04.01.2011
Заходил(а): 26.08.2019
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Вера1690
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 liya 22 августа 2012, 18:00
поки ви тут сперечались, наш так би мовити президент у Харкові звертався до громади російською мовою. Оксюморон, де ще таке можна побачити?
Уявім собі Путіна в Татарстані, що вимовляє спіч татарською чи яка там у них регіональна...))

Вчора в новинах іще нічого не казали про те, що в Харкові вже прийняли російську як регіональну.
дружина олігарха

Я люблю свою Родину как дурак
"Ще не вмерла" пою поднимая флаг


Слава Україні!
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 liya 22 августа 2012, 18:00
поки ви тут сперечались, наш так би мовити президент у Харкові звертався до громади російською мовою. Оксюморон, де ще таке можна побачити?
Уявім собі Путіна в Татарстані, що вимовляє спіч татарською чи яка там у них регіональна...))


Гордитися треба - який у нас президент розвинений, навіть регіональні мови знає, і в знак поваги до жителів звертається до них їх рідною мовою!
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Вера1690

Вера1690

Имя: Віра
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 12410
Регистрация: 04.01.2011
Заходил(а): 26.08.2019
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Вера1690
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 22 августа 2012, 18:08


Гордитися треба - який у нас президент розвинений, навіть регіональні мови знає, і в знак поваги до жителів звертається до них їх рідною мовою!

поліглот
дружина олігарха

Я люблю свою Родину как дурак
"Ще не вмерла" пою поднимая флаг


Слава Україні!
Ioanna

Ioanna

Имя: Катерина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2877
Регистрация: 23.10.2010
Заходил(а): 02.08.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Ioanna
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Вера1690 22 августа 2012, 18:06

Вчора в новинах іще нічого не казали про те, що в Харкові вже прийняли російську як регіональну.


ТСН говорит, что приняли: Ссылка
Оккупанты из космоса, роботы, бесы, орки,
Упыри ли, масоны…
Я выстою, невредим.
У меня еще с той Войны
записано на подкорке:

Мы победим.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Конфетти 22 августа 2012, 15:12


ну ведь "або" региональным языком по требованию гражданина или как?

Или как. Просто "або". Ніяких зобов'язань перед державною

liya

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1739
Регистрация: 15.09.2010
Заходил(а): 16.09.2015
Город: Николаев
Район: Центральный
liya
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Вера1690 22 августа 2012, 18:11

поліглот

Но-но! Ви нашого президента такими словами не паплюжте!
Самі ви поліглот! А він нічого не глотав іще! Жує тільки....
До речі, ви бачили, як вони плямкають губами через певний час після того, як стають президентами? Що Ющенко, що Янукович, перш ніж щось відповісти, багатозначно так губами перебирають...Я спочатку думала - нервове. А тепер розумію - ні. То просто країну дожовують, сволота!
Пиши пьяным, редактируй трезвым. Э. Хемингуэй.
Просматривают эту тему:

Forum