• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Русский язык - региональный

Yasonka   
Активный пользователь   
21 августа 2012 59181 848

Fёkla

Имя: Фёкла
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2269
Регистрация: 04.01.2011
Заходил(а): 29.01.2018
Город: Николаев
Район: Ленинский
Fёkla
VIP пользователь
   22 августа 2012
Девочки вот читаю это тему - и все норовят друг друга подколоть - а зачем? в чем прикол? Я говорила и буду говорит на русском, но это не значить, что я не люблю Украину и украинский язык, и не значить. что я согласна с русским региональным и с тем, что происходит в стране.
А такой парад - это не выпуск пара - это общественная позиция и отношение к Дню рождения страны.
Надеюсь уколы друг друга закончатся!
Я отвечаю за то, что говорю, но не отвечаю за то, что вы слышите!
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Nabu 22 августа 2012, 20:25


у мене в сп правда, скорше вишивані футболки, але все ж таки етно...


Що, хочете нагріти руки на законі про мови?
Навіть не старайтеся, там вже все розподілено між "своїми".
(Це я жартую, не ображайтеся, будь-ласка )
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   22 августа 2012


Не знаю
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Fёkla 22 августа 2012, 20:27
Девочки вот читаю это тему - и все норовят друг друга подколоть - а зачем? в чем прикол? Я говорила и буду говорит на русском, но это не значить, что я не люблю Украину и украинский язык, и не значить. что я согласна с русским региональным и с тем, что происходит в стране.
А такой парад - это не выпуск пара - это общественная позиция и отношение к Дню рождения страны.
Надеюсь уколы друг друга закончатся!


Найцікавіше те, що російськомовних ніхто не примушує говорити українською. І ніхто, в тому числі й на цьому форумі, не сприймає російськомовну людину як якусь неправильну. Навіть у цій темі, жодного не копнули з підколом типу "а чому це ти, такий-сякий непатріот, розмовляєш російською, га?".
А от тих, хто перейшов на українську мову, сразу почали докопувати... А чому, а навіщо, ги-ги-га-га, побачимо, як довго протримаєтесь, а я все одно не вірю, що ви в побуті вдома так само розмовляєте, і взагалі, кидайте випендрюватися...
Величезна повага до alisa, яка тут кілька років практично у гордій самотності писала українською, - визнаю, я теж сприймала її українську мову на фоні повністю російських постів дещо дивною, бо виглядало незвично.

Проблема не в тому, хто якою мовою розмовляє. Проблеми виникають тоді, коли російськомовні хочуть собі особливий статус російської, а в ідеалі замінити українську повністю. І, як правило, це бажання корелює зі зневагою до української мови, а це дууууже добре відчувається.
І навпаки, коли хтось розмовляє російською, але з повагою ставиться до української, це теж відчутно.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

Ксюшище

Имя: Ксюшише
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1692
Регистрация: 07.02.2010
Заходил(а): 07.02.2014
Город:
Район: Заводской - Намыв
Ксюшище
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 22 августа 2012, 20:40


Найцікавіше те, що російськомовних ніхто не примушує говорити українською. І ніхто, в тому числі й на цьому форумі, не сприймає російськомовну людину як якусь неправильну. Навіть у цій темі, жодного не копнули з підколом типу "а чому це ти, такий-сякий непатріот, розмовляєш російською, га?".
А от тих, хто перейшов на українську мову, сразу почали докопувати... А чому, а навіщо, ги-ги-га-га, побачимо, як довго протримаєтесь, а я все одно не вірю, що ви в побуті вдома так само розмовляєте, і взагалі, кидайте випендрюватися...
Величезна повага до alisa, яка тут кілька років практично у гордій самотності писала українською, - визнаю, я теж сприймала її українську мову на фоні повністю російських постів дещо дивною, бо виглядало незвично.

Проблема не в тому, хто якою мовою розмовляє. Проблеми виникають тоді, коли російськомовні хочуть собі особливий статус російської, а в ідеалі замінити українську повністю. І, як правило, це бажання корелює зі зневагою до української мови, а це дууууже добре відчувається.
І навпаки, коли хтось розмовляє російською, але з повагою ставиться до української, це теж відчутно.

Надеюсь, что не обидела никого из поклонников соловьиного языка Блин, а где на клаве апостроф

Fёkla

Имя: Фёкла
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2269
Регистрация: 04.01.2011
Заходил(а): 29.01.2018
Город: Николаев
Район: Ленинский
Fёkla
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 22 августа 2012, 20:40


Найцікавіше те, що російськомовних ніхто не примушує говорити українською. І ніхто, в тому числі й на цьому форумі, не сприймає російськомовну людину як якусь неправильну. Навіть у цій темі, жодного не копнули з підколом типу "а чому це ти, такий-сякий непатріот, розмовляєш російською, га?".
А от тих, хто перейшов на українську мову, сразу почали докопувати... А чому, а навіщо, ги-ги-га-га, побачимо, як довго протримаєтесь, а я все одно не вірю, що ви в побуті вдома так само розмовляєте, і взагалі, кидайте випендрюватися...
Величезна повага до alisa, яка тут кілька років практично у гордій самотності писала українською, - визнаю, я теж сприймала її українську мову на фоні повністю російських постів дещо дивною, бо виглядало незвично.

Проблема не в тому, хто якою мовою розмовляє. Проблеми виникають тоді, коли російськомовні хочуть собі особливий статус російської, а в ідеалі замінити українську повністю. І, як правило, це бажання корелює зі зневагою до української мови, а це дууууже добре відчувається.
І навпаки, коли хтось розмовляє російською, але з повагою ставиться до української, це теж відчутно.


Если бы в 90-х вы говорили на украинском - были бы колкие замечания в ваш адрес, как на меня, то после Оранжевой революции, уважение к украинскому языку вернулось.
Просто перед выборами достаются вот такие вопросы, которые отвлекают общественность от более важных проблем. И еще кое-кто просто поставил галочку - мы выполнили свои обещания ;( При этом, за эти выполненные обещания заплатим мы с вами, со своих кошельков. Ссылка
Я отвечаю за то, что говорю, но не отвечаю за то, что вы слышите!
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Ксюшище 22 августа 2012, 20:46

Надеюсь, что не обидела никого из поклонников соловьиного языка Блин, а где на клаве апостроф

Alt +39
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Ксюшище 22 августа 2012, 20:46

Надеюсь, что не обидела никого из поклонников соловьиного языка Блин, а где на клаве апостроф


Я кожен раз переходжу на англійську розкладку, ставлю апостроф і назад.
І тут, до речі, притискання української мови - держава не потурбувалася про зручні українські клавіатури. Жартую.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Fёkla 22 августа 2012, 20:49


Если бы в 90-х вы говорили на украинском - были бы колкие замечания в ваш адрес, как на меня, то после Оранжевой революции, уважение к украинскому языку вернулось.
Просто перед выборами достаются вот такие вопросы, которые отвлекают общественность от более важных проблем. И еще кое-кто просто поставил галочку - мы выполнили свои обещания ;( При этом, за эти выполненные обещания заплатим мы с вами, со своих кошельков. http://www.nikvesti.com/news/politics/33888


100%
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

liya

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1739
Регистрация: 15.09.2010
Заходил(а): 16.09.2015
Город: Николаев
Район: Центральный
liya
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 22 августа 2012, 20:50


Я кожен раз переходжу на англійську розкладку, ставлю апостроф і назад.
І тут, до речі, притискання української мови - держава не потурбувалася про зручні українські клавіатури. Жартую.

Навіщо такі складнощі? Просто лапки на кнопці "2"))). Виходить такий собі подвоєний апостроф. Зате швидко).
Пиши пьяным, редактируй трезвым. Э. Хемингуэй.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 liya 22 августа 2012, 20:55

Навіщо такі складнощі? Просто лапки на кнопці "2"))). Виходить такий собі подвоєний апостроф. Зате швидко).


Можна і так. Але мені та подвоєність око ріже.
А через alt+39 особисто мені більш незручно, ніж перехід між розкладками, - там вже звичні рухи пальців, бо в роботі часто доводиться туди-сюди між розкладками переходити, коли код пишу вперемішку з коментарями чи текстом для інтерфейсу.
Так що кому що.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   22 августа 2012


Говорили-балакали...
Там вище дівчина писала, що її дочку побили за те, що вона говорить українською.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним

Ксюшище

Имя: Ксюшише
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1692
Регистрация: 07.02.2010
Заходил(а): 07.02.2014
Город:
Район: Заводской - Намыв
Ксюшище
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Китиха 22 августа 2012, 20:49

Alt +39

Маю надію, що не образила нікого з шанувальників солов'їної мови. Доречі, можліво це містіка, але апостроф з'явівся лише у випадку, якщо: перейті на англійську розкладку и використати комбінацію Аlt+0039.
З вордом було набагато легше, обрав сам комбинацию и друкуєш собі в задоволення. Ловлю капці 36-го розміру.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Ксюшище 22 августа 2012, 21:09

Маю надію, що не образила нікого з шанувальників солов'їної мови. Доречі, можліво це містіка, але апостроф з'явівся лише у випадку, якщо: перейті на англійську розкладку и використати комбінацію Аlt+0039.
З вордом було набагато легше, обрав сам комбинацию и друкуєш собі в задоволення. Ловлю капці 36-го розміру.


А у Вас в англійській розкладці хіба немає апострофу зразу на клавіші, яка правіше букви "ж"?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

Ксюшище

Имя: Ксюшише
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1692
Регистрация: 07.02.2010
Заходил(а): 07.02.2014
Город:
Район: Заводской - Намыв
Ксюшище
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 22 августа 2012, 21:11


А у Вас в англійській розкладці хіба немає апострофу зразу на клавіші, яка правіше букви "ж"?

О, увидела, спасибо
oksi

oksi

Имя: Оксана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3818
Регистрация: 20.01.2010
Заходил(а): 24.07.2022
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Телефон: 0635949898
oksi
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Fёkla 22 августа 2012, 20:49


Если бы в 90-х вы говорили на украинском - были бы колкие замечания в ваш адрес, как на меня, то после Оранжевой революции, уважение к украинскому языку вернулось.
Просто перед выборами достаются вот такие вопросы, которые отвлекают общественность от более важных проблем. И еще кое-кто просто поставил галочку - мы выполнили свои обещания ;( При этом, за эти выполненные обещания заплатим мы с вами, со своих кошельков. http://www.nikvesti.com/news/politics/33888

+1000
Все под одним небом живём, но горизонт у всех разный...
Все орфографические ошибки в моих ответах - исключительная вина моего безграмотного компьютера. Откуда он берет такие буквы и почему пропускает другие, я не знаю.

Анюта_80

Имя: Аня
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2505
Регистрация: 22.04.2012
Заходил(а): 21.03.2017
Город: Николаев
Анюта_80
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 22 августа 2012, 13:53


А у Вас були проблеми зі спілкуванням російською мовою в неформальній обстановці?
Якщо так - то співчуваю, бо це дійсно показує лише невихованість Ваших співбесідників.
Але ж впровадженням регіональних мов це аж ніяк не виправити - бо тепер буде можливість так само принижувати всіх тих, кому не пощастило попасти у список визнаних регіональних мов.
Я ж не думаю, що Вам лише важливо виправити становище російської мови у цьому випадку, а на решту наплювати?

Але я все-таки щось слабо вірю, що у когось були серйозні проблеми зі спілкуванням російською мовою. У всякому випадку, за півтора десятки років спілкування російською у мене не було жодного подібного випадку, а ось за останній місяць спілкування українською я вже хороший десяток нарахувала, різного ступеня "приємності". Є різниця?



Наталия, ну вот как же ж так!

Когда я пару дней назад про невоспитанных русскоговорящих говорила, и про сожаление, и про не обращать внимание - так накинулись.... опять же потому что я думаю, не совсем так как другие...

Мало того, что не услышали, не захотели услышать мысль..

почему, Вам никто из моих оппонентов не возразил???
Красиво бы было если бы я вам ответила: не надо мне вашего сочувствия!

то же касается про пост, где Вы упоминаете про переход на личности... Половина, которая против закона, пользуетесь теми же методами, когда иссякают аргументы.. да..да..

жаль что такая манера, прощается только одной стороне дискутирующих...
Если у Вас и седьмой блин получился комом, к черту блины! Пеките комочки!
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Анюта_80 22 августа 2012, 21:49



Наталия, ну вот как же ж так!

Когда я пару дней назад про невоспитанных русскоговорящих говорила, и про сожаление, и про не обращать внимание - так накинулись.... опять же потому что я думаю, не совсем так как другие...

Мало того, что не услышали, не захотели услышать мысль..

почему, Вам никто из моих оппонентов не возразил???
Красиво бы было если бы я вам ответила: не надо мне вашего сочувствия!

то же касается про пост, где Вы упоминаете про переход на личности... Половина, которая против закона, пользуетесь теми же методами, когда иссякают аргументы.. да..да..

жаль что такая манера, прощается только одной стороне дискутирующих...



Вибачте, можливо, під вечір в мене вже мізки погано працюють... Але я чесно не зрозуміла нічого з Вашого цього посту, крім відчуття гіркої образи на несправедливість.

Якщо Ви стверджуєте, що російськомовні теж частенько (а не поодинокі випадки) відчувають на собі різні невиховані репліки - то це, виходить, наша загальна проблема, щодо вихованості нашого суспільства. І висновок звідси не такий, що не звертайте уваги, чи що одні хай не звертають уваги, а інші навпаки... Висновок такий, що це всім не можна залишати просто так! Незалежно від мови!

Якщо це закиди до мене особисто - то я начебто Вас не ображала. Якщо ж ображала - то вкажіть, де саме, спробую виправитись.

Якщо це такий собі крик в пустоту до всіх загалом, просто мій пост став приводом, - то я краще промовчу, бо дійсно не зрозуміла... Або ж поясніть мені, будь-ласка, більш простими словами, може, докумекаю щось.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Iffka

Iffka

Имя: Иванна
Группа: Пользователь
Сообщений: 74
Регистрация: 03.06.2011
Заходил(а): 12.05.2018
Город: Николаев
Район: Центральный
Iffka
Пользователь
   22 августа 2012
[font="Times New Roman"][/font]Цей закон, аж пече в душі, не має слів просто. На вихідних була на екскурсії в Моринцях (село, де народився Т.Г.Шевченко) ми приїхали , а там мітинг на підтримку партії регіонів, і автобусів 20 стоїть, зігнали держслужбовців ті з блакитними прапорами, нудяться чекають коли відпустять додому, требі відстоять, щоб роботу не втратити, не розумію одного, навіщо російськомовній партії мітинги в таких місцях?
Beretta

Beretta

Имя: Beretta
Группа: Gold
Сообщений: 5268
Регистрация: 12.03.2010
Заходил(а): 01.02.2018
Город:
Район: Ленинский
Телефон: 0990233710
Beretta
Gold
   22 августа 2012
Я не розумiю, нащо 20 рокiв треба було вiдроджувати мову, навчати нею i збирати по крихiткам, щоб зараз отак просто знищити все та ще й за нашi кошти(((

Жити в цiй краiнi не тим, хто приймаэ такi закони, i не тим нещасним (вибачте), хто не може розiбрати украiнську, коли подаэ судовий позов чи заповнюэ бланк на укрпоштi, а жити нашим дiтям, яких виховуэмо ми, якi отримували середню та вищу освiту украiнською або хоча б вивчали украiнську. В наших дiтей э шанс якщо не говорити украiнською, то хоча б мати ii в серцi i в головi.

Бачу эдиний плюс у законi: вiн спiткав хоч якусь кiлькiсть людей свiдомо перейти на украiнську, хоча б на форумi, хоча б iнодi, хоча б i з помилками...

Одягла сьогоднi вишиванку, пiшла гуляти з малими районом стiльки позитиву отримала! дiвчата, рекомендую не тiльки 24 серпня таке робити)))
Просматривают эту тему:

Forum