• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Русский язык - региональный

Yasonka   
Активный пользователь   
21 августа 2012 59179 848
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Beretta 22 августа 2012, 23:28
Я не розумiю, нащо 20 рокiв треба було вiдроджувати мову, навчати нею i збирати по крихiткам, щоб зараз отак просто знищити все та ще й за нашi кошти(((

Жити в цiй краiнi не тим, хто приймаэ такi закони, i не тим нещасним (вибачте), хто не може розiбрати украiнську, коли подаэ судовий позов чи заповнюэ бланк на укрпоштi, а жити нашим дiтям, яких виховуэмо ми, якi отримували середню та вищу освiту украiнською або хоча б вивчали украiнську. В наших дiтей э шанс якщо не говорити украiнською, то хоча б мати ii в серцi i в головi.

Бачу эдиний плюс у законi: вiн спiткав хоч якусь кiлькiсть людей свiдомо перейти на украiнську, хоча б на форумi, хоча б iнодi, хоча б i з помилками...

Одягла сьогоднi вишиванку, пiшла гуляти з малими районом стiльки позитиву отримала! дiвчата, рекомендую не тiльки 24 серпня таке робити)))


Поофтоплю: в нас з сестрою в дитинстві були такі сорочечки-вишиваночки гарнюні, так їх ми любили!
А потім повиростали з них, і все... Якось навіть шкода було...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.

ribak

Имя: Ирина
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 1317
Регистрация: 21.01.2011
Заходил(а): 17.09.2020
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0677472259, 0990985150
ribak
VIP пользователь
   23 августа 2012




Девочки, с таким пристрастием обсудили слово"грамматика" и"вдруг".Не сомневаюсь в грамотности Иоанны и Дины БартыВсе понятно,надо сделать замечание. Но почему так избирательно?Ведь в этой теме есть люди, которые заявили на форуме, что грамотно пишут на украинском языке.Но увы, увы, иногда пропускают запятые и другие знаки.Или это не считается?Эти люди периодически потешаются, смеются над ошибками других, иногда это их раздражает.Уж в нескольких темах встречаю такое.Ну им делать замечание в случае ошибки не стоит-все-таки по одну сторону баррикад,да?Всетаки"свои".С инакомыслящими можно не церемониться, да?Браво!!!


Действительно жаль..
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   23 августа 2012


Хто заявив? Всім, хто заявляв, вже давно показали, що вони помиляються
Вказують на помилки тоді і лише тоді, коли людина пафосно заявляє "Я пишу грамотно і володію вільно українською мовою" і в цьому ж реченні робить помилки. Я вже колись озвучила цю думку і не раз - якщо ти заявляєш, що ти такий грамотний та такий "вільноволодіючий", то хоч в цій заяві не зроби помилок. Бо це просто сором.
І хто, до речі, ще заявляв, що прямо так грамотно пише? Я завжди казала, що я намагаюсь писати грамотно і в принципі більш-менш виходить, але на досконалість не претендувала ніколи. А в подібних темах постійно можна знайти заяви "я вільно володію", "я грамотно пишу" і помилками. Навіщо таке писати, коли то неправда?


Та ну, а повторіть про манеру ще раз після прочитання цієї теми.
Ссылка
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jmen_ka

jmen_ka

Имя: jmen_ka
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3306
Регистрация: 30.10.2009
Заходил(а): 28.02.2020
Город: Николаев
Район: Центральный
jmen_ka
VIP пользователь
   23 августа 2012
З ДНЕМ ПРАПОРУ ВАС!!!!
Перед роботою вранці привітала діточок з Днем Прапору і попросила щоб розпитали бабусю про наш прапор і намалювали мені сьогдні прапорці.
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 29.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   23 августа 2012


эх, а ведь это жесть на самом деле .....21 год возрождать язык и в результате бояться того, что язык в целой стране будет уничтожен из-за огромного количества не желающих забывать русский......выходит, все это время не любовь к языку прививали, а действовали по принципу "не пущать" и когда вот это "не пущать" перестало работать, так сразу и картина маслом, .....грустно.....
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   23 августа 2012


Так просто мало часу пройшло. СРСР же таким методом практично знищило білоруську та дуже зашкодило українській. Думаю, якби ще хоча б років із 20 жорсткої лінії і все було б гаразд. Ти паче, що не сильно-то її і відроджували... Якщо вже геть чесно. Так, окремі спроби, дуже скромні.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 29.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   23 августа 2012


что, опять предшественники виноваты ? (шучу)


вот смотрю в свой паспорт, а там давно на государственном языке и на региональном записи сделаны, вспоминаю свои похождения в гос. конторы - и понимаю, что там давно весь официоз на украинском, а вот с посетителями (которые,чего уж, русскоязычные) - на региональном и думаю - что вот же ж пакостники, придали форму юридического документа тому, что и так было, в аккурат перед выборами, а электорат бурлит единственное, что лично я бы сформулировала в законе - дошкольное образование исключительно на украинском...

и вообще, я за насильственную, но мягкую, скрытую украинизацию без политических конфетных оберток
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   23 августа 2012
ribak, покажіть мені, будь ласка, заяву "прекрасно володію" у виконанні того, кого наводите в якості приклада, може, я просто не помітила, чи таке не припускається апріорі?
Пропустити пару пунктуаційних знаків в повідомленні - це не все одно, що припуститися 3 пунктуаційних та 3 орфографічних помилок в одному рядочку, так? Чи ні?
Не треба мене звинувачувати в упередженості, я виправляла Беретту (щось було про те, що у 2 гімназії непогано навчають - не пам"ятаю точно, та ще раз, коли вона виправила Алю, але сама припустилася помилки), хоч ми і не були по різні боки барикад, як Ви висловилися - цього, ймовірно, Ви не помітили просто. І, треба сказати, не було у відповідь щось на кшалт "оставьте свои "фе", пожалуйста при себе" та "не вам мне указывать на мои недостатки".
Сама помиляюся, українська взагалі далека від досконалості, тому і не вихваляюся зразковою грамотністю, чому інші мають бути аж занадто некритичними до себе і потім ще ображатися, списуючи все на різні погляди щодо якогось питання? Написав про грамотність - відповідай.
І Катя права: так потрібна російська, що міліарди щороку на реалізацію закону не шкода з кишень ВСІХ громадян - то вивчіть її нарешті! Якщо я особисто буду сплачувати за можливість навчатися, отримувати документацію тощо російською, то чому я не можу вимагати грамотності, якщо безграмотність мене дратує?
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   23 августа 2012


ну хтось же повинен бути крайній ))
Чому б не попередники - їм то що, тим паче срср, одним звинуваченням більше, одним менше. Картину воно їм не погіршить і не покращить, а нам все ж легше - винного знайшли ))



От все нічого, але я можу отримати спілкування в гос. конторах практично тільки регіональною. Якось не те, не знаходите?
Я ж незадоволена не тим, що хтось хоче спілкуватись російською - це взагалі не моя справа. Проблема в том, що куди б я не прийшла зі своїм "українським язіком", я практично всюди натикаюсь або на відверте непорозуміння, або на здивування, або на фразу "А ви що, із Західної?". Не один з цих варіантів мене не тішить. І запис регіональною мені в паспорті не потрібен. Навіщо він? Для тих, хто настільки лінивий, що навіть читати українською не вміє?

з.і. згадалось як сестрі так співчутливо сказали "а ти що діточка, взагалі не можеш російською розмовляти?" Біднесенька....
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   23 августа 2012
Ссылка
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   23 августа 2012
Конфетти, кажеш, що за вимогою будуть вживати регіональну у держструктурах?

Сегодня, 22 августа, под дверями Николаевской областной прокуратуры очередной одиночный пикет организовал скандальный николаевский пенсионер Анатолий Ильченко...

Ильченко объяснил, что он стал первой жертвой «Закона о языках». Пенсионер позвонил в одно из районных отделений милиции, где ему ответили по-русски. Ильченко сказал, что не понимает этого языка и попросил, чтобы с ним говорили на государственном языке. Однако милиционер, сославшись на принятый закон, отказался говорить по-украински.

Ссылка

І в інтернаті мені сказали, що є розпорядження ВСЮ документацію відтепер вести російською.
То як, запрацював закон на Миколаївщині?
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   23 августа 2012
Цитата: #9310 alisa 23 августа 2012, 09:46


ну хтось же повинен бути крайній ))
Чому б не попередники - їм то що, тим паче срср, одним звинуваченням більше, одним менше. Картину воно їм не погіршить і не покращить, а нам все ж легше - винного знайшли ))



От все нічого, але я можу отримати спілкування в гос. конторах практично тільки регіональною. Якось не те, не знаходите?
Я ж незадоволена не тим, що хтось хоче спілкуватись російською - це взагалі не моя справа. Проблема в том, що куди б я не прийшла зі своїм "українським язіком", я практично всюди натикаюсь або на відверте непорозуміння, або на здивування, або на фразу "А ви що, із Західної?". Не один з цих варіантів мене не тішить. І запис регіональною мені в паспорті не потрібен. Навіщо він? Для тих, хто настільки лінивий, що навіть читати українською не вміє?

з.і. згадалось як сестрі так співчутливо сказали "а ти що діточка, взагалі не можеш російською розмовляти?" Біднесенька....

А трудова книжка російською тобі потрібна? Ще задовго до цього закону управління юстиції накладало на кадровиків адмінштраф, якщо трудова книжка робітника була заповнена лише українською. Порушення інструкції з ведення трудових книжок.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   23 августа 2012
Цитата: #9310 dina_barta 23 августа 2012, 09:52
Конфетти, кажеш, що за вимогою будуть вживати регіональну у держструктурах?

Сегодня, 22 августа, под дверями Николаевской областной прокуратуры очередной одиночный пикет организовал скандальный николаевский пенсионер Анатолий Ильченко...

Ильченко объяснил, что он стал первой жертвой «Закона о языках». Пенсионер позвонил в одно из районных отделений милиции, где ему ответили по-русски. Ильченко сказал, что не понимает этого языка и попросил, чтобы с ним говорили на государственном языке. Однако милиционер, сославшись на принятый закон, отказался говорить по-украински.

http://nikvesti.com/news/public/33940

І в інтернаті мені сказали, що є розпорядження ВСЮ документацію відтепер вести російською.
То як, запрацював закон на Миколаївщині?

Це порушення Конституції, але Конституція вже давно лиш рекомендація
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   23 августа 2012
Цитата: #9310 dina_barta 23 августа 2012, 09:52
Конфетти, кажеш, що за вимогою будуть вживати регіональну у держструктурах?

Сегодня, 22 августа, под дверями Николаевской областной прокуратуры очередной одиночный пикет организовал скандальный николаевский пенсионер Анатолий Ильченко...

Ильченко объяснил, что он стал первой жертвой «Закона о языках». Пенсионер позвонил в одно из районных отделений милиции, где ему ответили по-русски. Ильченко сказал, что не понимает этого языка и попросил, чтобы с ним говорили на государственном языке. Однако милиционер, сославшись на принятый закон, отказался говорить по-украински.

http://nikvesti.com/news/public/33940

І в інтернаті мені сказали, що є розпорядження ВСЮ документацію відтепер вести російською.
То як, запрацював закон на Миколаївщині?


Це при тому, що в законі начебто нічого не сказано про відміну державної мови. Але кому треба, той вже як захотів, так і перекрутив. І кому хто що доведе з пересічних громадян? Фіг вам!



Тільки російською чи додатково російською?
Я так зрозуміла, що тільки. Прекраааасно, прекраааасно! Цього і варто було очікувати.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   23 августа 2012


Не знаю
Я її дуже давно в останній раз бачила, навіть не скажу, якою мовою там записи.

А порушення в чому?
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 29.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   23 августа 2012


и точно также, например, во Львове? или там ситуация наоборот? Да, в Николаеве есть своя специфика, и тут точно еще лет 50 нужно
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   23 августа 2012


А нічого, що ми живемо в Україні?
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   23 августа 2012
Цитата: #9310 Китиха 23 августа 2012, 09:56

Це порушення Конституції, але Конституція вже давно лиш рекомендація


Яка Конституція, Ви про що?
Коли на ту Конституцію сам начебто гарант оної кладе дещо велике, то про що ми говоримо?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   23 августа 2012
Цитата: #9310 alisa 23 августа 2012, 09:57


Не знаю
Я її дуже давно в останній раз бачила, навіть не скажу, якою мовою там записи.

А порушення в чому?

Тільки українською - це порушення. Російський варіант - обов'язковий. В Львові теж.
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   23 августа 2012

Так, виключно, я ще здивувалась і перепитала.
Просматривают эту тему:

Forum