• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Русский язык - региональный

Yasonka   
Активный пользователь   
21 августа 2012 59186 848
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 29.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   23 августа 2012


Дин, но ведь честно, ДО закона милиционеры говорили в Николаеве на русском, теперь, ПОСЛЕ, стало так важно, чтобы они отвечали на украинском? В одну секунду все изменилось? В политические карты я не играю, лучше я на родительском собрании в саду прослежу, чтобы не допустить обучения МОЕГО ребенка в русскоязычной группе
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 29.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   23 августа 2012


так я согласна, только если не учитывать специфику Николаева, то и результата не будет.... если такой подход - вы живете в Украине, ап, быстро все стали говорить и,главное,думать, на украинском, то будет раскол, а ведь нам такое не надо, нужна единая Украина, поэтому любовь к украинскому языку в регионе, где родной русский, нужно прививать мягко, без непримиримости
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   23 августа 2012
Цитата: #9310 Конфетти 23 августа 2012, 09:58


и точно также, например, во Львове? или там ситуация наоборот? Да, в Николаеве есть своя специфика, и тут точно еще лет 50 нужно


А чим Вам не подобається, що там навпаки? Таки хочеться підсвідомо особливого статусу російській мові? Ну не рівноправні ці дві мови на території України, і бути не можуть рівноправними ніколи, за визначенням!!! Я вже й не знаю, як це ще пояснювати...
Українська мова особлива - бо це мова країни! В української мови і повинні бути особливі переваги, особливий статус, особливі преференції, особливі бонуси, навіть особливе спеціальне фінансування на розвиток, та ще й знижені податки.
Тому казати щось на зразок "а чому українській мові таке-то дається, а російській - ні?" - неправильно саме тому, що це не рівноправні мови! Рівноправними на території України повинні бути всі інші мови, крім української - тобто у російської мови повинно бути строго стільки ж прав, як і у азербайджанської, болгарської, японської тощо. За бажанням громади та її власним фінансуванням можна і треба відкривати садочки (з обов'язковим вивченням української мови), різноманітні свої книги, газети тощо, розмовляти кожен має право на тій мові, на якій захоче, і оточуючі повинні з повагою ставитися до цього. Але!!! Коли якась мова (а чомусь жодна мова, крім російської, цього не робить) починає зазіхати на якісь особливі позиції и вимагати якихось особливих прав, - це порушення Конституції і взагалі здорового глузду, і треба давати по рукам! Крапка!
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   23 августа 2012
Цитата: #9310 Конфетти 23 августа 2012, 10:08


так я согласна, только если не учитывать специфику Николаева, то и результата не будет.... если такой подход - вы живете в Украине, ап, быстро все стали говорить и,главное,думать, на украинском, то будет раскол, а ведь нам такое не надо, нужна единая Украина, поэтому любовь к украинскому языку в регионе, где родной русский, нужно прививать мягко, без непримиримости


Взагалі-то Ви праві, але щось вже так втомлюєшься ту специфіку враховувати, так вже з бубном ці пляски навколо російської мови набридли, що інколи хочеться, хай неполіткоректно, але зробити так, як робили свого часу у Львові - говориш російською? ну і йди геть, я тебе не розумію! Може, дійсно тільки така жорстка політика може щось виправити, бо інколи таке враження, що тут як у тій приказці - тільки пусти свиню на поріг...

До адекватних російськомовних це не відноситься, просто накипіло, то й узагальнила вже, - вибачте.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   23 августа 2012
Цитата: #9310 Конфетти 23 августа 2012, 10:06


Дин, но ведь честно, ДО закона милиционеры говорили в Николаеве на русском, теперь, ПОСЛЕ, стало так важно, чтобы они отвечали на украинском? В одну секунду все изменилось? В политические карты я не играю, лучше я на родительском собрании в саду прослежу, чтобы не допустить обучения МОЕГО ребенка в русскоязычной группе

Для Ільченка - так, завжди було важливо, це він судився з мером за його виступ російською. І виграв, до речі. І що важать його маленькі перемоги на тлі того, що відбувається зараз?
Так, ПІСЛЯ це важливо для розуміння того, ЯК прочитали закон російськомовні. А прочитали вони його так: відтепер ВСЕ ВСЮДИ і ЗАВЖДИ російською, можна відверто посилати всіх незгодних.
Філіал "братньої держави"((
І виходить, маємо козир: прийняли закон для полегшення життя - то давайте, напружуйтесь, виконуйте: у держзакладах без вимоги спілкуватися регіональною спілкуйтеся державною.

З.П. Кілька разів мала необхідність через гучну музику літнього кафе посеред ночі звертатися за номером 102, представлялися державною, потім переходили на російську.
І вчора на пошті (головне відділення) перепитали, що я хочу, коли звернулася українською. Відверто здивувалися.
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 29.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   23 августа 2012


я написала, что мне не нравится ??? где? а, вообще, пояснила выше
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   23 августа 2012



Тобто приходити в ДЕРЖАВНУ установу в ДЕРЖАВІ УКРАЇНА в УКРАЇНСЬКОМУ місті Миколаєві і хотіти, щоб мене розуміли і мені відповідали ( або хоча б не дивились як на прибульця...) українською - це щось нереальне?

І де я писала про всім думати українською?
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
dia.ira

dia.ira

Имя: Ирина
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 422
Регистрация: 18.03.2011
Заходил(а): 09.08.2020
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Телефон: (066)859-48-61
dia.ira
Активный пользователь
   23 августа 2012
До речі, україньска мова набагато легше вчиться ніж російська (не так багато виключень і як чуєш так і пишеш

А от щодо мовних притискань збоку деяких особистостей, то це, як на мене, залежить від людини. Ніколи інтеллегентна вихована людина не буде акцентувати своє ставлення до мови співрозмовника. Буде намагатися відповідати на тій мові, на якій почула питання. І тим паче не буде робити зауваження на якій мові потрібно спілкуватися.
(Наведу конкретний приклад. У нашому дворі живе молода сім'я. І дівчину-невістку дуже свекруха не полюбляє. Дівчина розмовляє виключно українською. На відміну від інших у російськомовній родині. Не скажу, що це ідеальна літературна українська, але вільно і всюди Так свекруха завжди у сварках кричить їй, що з нею навіть у люди соромно вийти, мовляв, розмовляє не так як усі. І що, з цього робити висновки, що українську мову притискають? Я роблю висновок - що це свекруха людина така, що на якій би мові не розмовляла її невістка - все одно знайде як її обхаяти
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 29.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   23 августа 2012


нет, ты не писала "про всім думати українською" это я считаю, что язык родной тот, на котором думаешь

а по поводу "це щось нереальне" .... вот прямо сейчас, сию секунду - в Николаеве практически да, на уровне ЖЭКа, а на уровне исполкома, ПФ, налоговой-поймут .......ты сама писала, что за 21 год не сильно-то и старались язык возрождать, так как же требовать результат прямо сейчас
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   23 августа 2012
Цитата: #9310 Конфетти 23 августа 2012, 10:13


я написала, что мне не нравится ??? где? а, вообще, пояснила выше


Та просто зачепило щось у Ваших словах, вибачте.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Конфетти

Конфетти

Имя: Світлана
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 10997
Регистрация: 20.10.2009
Заходил(а): 29.05.2024
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0936515763
Конфетти
VIP пользователь
   23 августа 2012


alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   23 августа 2012


Та не, це міф. Насправді в українській мові дуже багато складних для написання моментів, особливо якщо зустрічаються йо, ьо і таке інше.
Мова як мова, із своїми особливостями. Легкою я б її не назвала.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   23 августа 2012
Цитата: #9310 dia.ira 23 августа 2012, 10:16
До речі, україньска мова набагато легше вчиться ніж російська (не так багато виключень і як чуєш так і пишеш

А от щодо мовних притискань збоку деяких особистостей, то це, як на мене, залежить від людини. Ніколи інтеллегентна вихована людина не буде акцентувати своє ставлення до мови співрозмовника. Буде намагатися відповідати на тій мові, на якій почула питання. І тим паче не буде робити зауваження на якій мові потрібно спілкуватися.
(Наведу конкретний приклад. У нашому дворі живе молода сім'я. І дівчину-невістку дуже свекруха не полюбляє. Дівчина розмовляє виключно українською. На відміну від інших у російськомовній родині. Не скажу, що це ідеальна літературна українська, але вільно і всюди Так свекруха завжди у сварках кричить їй, що з нею навіть у люди соромно вийти, мовляв, розмовляє не так як усі. І що, з цього робити висновки, що українську мову притискають? Я роблю висновок - що це свекруха людина така, що на якій би мові не розмовляла її невістка - все одно знайде як її обхаяти


Не тільки. Ще залежить від політики держави. Коли б на посаду держслужбовця були строгі вимоги щодо знання української мови, а також штрафи у випадках, коли держслужбовець не відповідає українською, коли до неї звертаються українською (як вище приклади писали), то побігли б вчити українську швиденько. Коли б у Верховній Раді, як у найвищому законодавчому органі країни, лунала строго українська мова, коли б кількість українських видань перевищувала б кількість російських, і так далі, і тому подібне. А так - ніякого толку від судових справ одного якогось Ільченка чи щось подібного. А тепер тим паче.



Вже навідповідалися до того, що з рідної української непомітно перейшли на російську. Дякую, з мене досить, я краще побуду невихованою. У всякому випадку в тих ситуаціях, де явно співбесідник повинен знати українську мову.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
dia.ira

dia.ira

Имя: Ирина
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 422
Регистрация: 18.03.2011
Заходил(а): 09.08.2020
Город: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Телефон: (066)859-48-61
dia.ira
Активный пользователь
   23 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 23 августа 2012, 10:26


Не тільки. Ще залежить від політики держави. Коли б на посаду держслужбовця були строгі вимоги щодо знання української мови, а також штрафи у випадках, коли держслужбовець не відповідає українською, коли до неї звертаються українською (як вище приклади писали), то побігли б вчити українську швиденько. Коли б у Верховній Раді, як у найвищому законодавчому органі країни, лунала строго українська мова, коли б кількість українських видань перевищувала б кількість російських, і так далі, і тому подібне. А так - ніякого толку від судових справ одного якогось Ільченка чи щось подібного. А тепер тим паче.



Вже навідповідалися до того, що з рідної української непомітно перейшли на російську. Дякую, з мене досить, я краще побуду невихованою. У всякому випадку в тих ситуаціях, де явно співбесідник повинен знати українську мову.


Просто у нашій країні завше так - дуже забагато коли б... І не тільки у мовному питанні...
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Город: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   23 августа 2012


ну так а що тепер, взяти і взагалі забити? Чим далі, тим більше я впевнююсь - цій країні допоможуть або радикальні націоналісти при владі, або вже ніхто...
Та ж Прибалтика. Починали ми всі з одного радянського болота, тільки вони геть по іншому поставились до питання. І їм по-барабану, що в них там думає російськомовне населення. Хто захотів бути громадянином цих країн, ті вивчили мову, а хто не схотів - чемодан, вокзал...

В результаті цей закон про мови багатьма інтерпретується саме так - о, друга державна! Ура!
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   23 августа 2012
Ссылка
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   23 августа 2012
Цитата: #9310 dia.ira 23 августа 2012, 10:28


Просто у нашій країні завше так - дуже забагато коли б... І не тільки у мовному питанні...


Ох... хто ж цим сперечатися буде? Так і є...
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Город: Николаев
jozh
VIP пользователь
   23 августа 2012
Це з сусідньої теми цитата:



Ось і відповідь, для чого насправді було потрібно приймати цей недолугий закон про мови.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Город: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   23 августа 2012
Цитата: #9310 Конфетти 23 августа 2012, 10:06


Дин, но ведь честно, ДО закона милиционеры говорили в Николаеве на русском, теперь, ПОСЛЕ, стало так важно, чтобы они отвечали на украинском? В одну секунду все изменилось? В политические карты я не играю, лучше я на родительском собрании в саду прослежу, чтобы не допустить обучения МОЕГО ребенка в русскоязычной группе

А якщо ПОСЛЕ всі групи в садку стануть російсьмовними? І садок поруч теж? Момент з інтернатом вас не попереджує?
Orchid

Orchid

Имя: Яна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3111
Регистрация: 21.02.2010
Заходил(а): 17.01.2021
Город: Николаев
Район: Заводской
Orchid
VIP пользователь
   23 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 23 августа 2012, 10:49
Це з сусідньої теми цитата:



Ось і відповідь, для чого насправді було потрібно приймати цей недолугий закон про мови.


А гроші? Як же гроші? Наші податки ж зараз підуть не тільки на нову документацію та таке інше... Вони ще й відмиють там купу грошей((
Просматривают эту тему:

Forum