• 0 Поддержать автора
  • Поделиться

Русский язык - региональный

Yasonka   
Активный пользователь   
21 августа 2012 59480 848
dia.ira

dia.ira

Имя: Ирина
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 422
Регистрация: 18.03.2011
Заходил(а): 09.08.2020
Місто: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Телефон: (066)859-48-61
dia.ira
Активный пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 alisa 22 августа 2012, 07:24



А Ви порозмовляйте пару днів в Миколаєві українською і потім ми поговоримо про "плевки".
Після того, яка вас 100 разів перепитають прості речі, 50 разів спитають "А Ві, шо із Западной", 20 разів запропонують "розмовляти нормально" і ще разів із 10 відверто нахамлять із-за того, що Ви розмовляєте українською, тоді і поговоримо хто і за рахунок кого тут намагається затвердитись.




Щодо шкіл не скажу, а наші україномовні садочки це більше одна назва. У яслях наші вихователі нормально говорили українською, а зараз, коли в нас змінилось їх вже мабуть із десяток людей за час відпустки нашого нового вихователя, то я ще поки української не чула навіть у розмові зі мною. Не думаю, що вона різко з"являється в розмові із дітьми.


Так большинство жителей нашего города и есть русскоязычное население - тут и не поспоришь
А в нашем саду все разговаривают на укр.яз. - и даже мой сынишка приходит домой и начинает рассказывать мне как будет по-украински то или иное слово (ему 4г).
На площадке играем с ним, он мне говорит "дивись - метелик" - я долго не могла понять что за "метелик" пока до меня не дошло, что это их в саду учат по-украински, и что он мне про бабочку рассказывает
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Місто: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   22 августа 2012



Як це виправдовує той факт що в україномовному садочку вихователі говорять російською?

І як же оце "ми всі володіємо державною мовою", "всі знають українську" і так далі?
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Місто: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 dia.ira 22 августа 2012, 07:47


Так большинство жителей нашего города и есть русскоязычное население - тут и не поспоришь
А в нашем саду все разговаривают на укр.яз. - и даже мой сынишка приходит домой и начинает рассказывать мне как будет по-украински то или иное слово (ему 4г).
На площадке играем с ним, он мне говорит "дивись - метелик" - я долго не могла понять что за "метелик" пока до меня не дошло, что это их в саду учат по-украински, и что он мне про бабочку рассказывает


Тобто, Ви таки не володієте українською вільно?
І, я впевнена, не лише Ви одна - масса людей просто-напросто не знають української мови, державної мови. І проблема не в тому, щоб мати можливість говорити російською мовою - така можливість була, є і буде. Проблема в тому, що купа людей, які не хочуть вивчити мову країни, в якій живуть, захотіли отримати офіційну можливість і далі її не вивчати. Особливо чиновники, які взагалі-то повинні знати державну мову!!! А не знають!!!
І не має значення, що навіть у цьому в законі нічого такого не написано - люди все як захотіли, так і зробили висновки. Тепер україномовний, який прийде на прийом до чиновника, буде отримувати ті самі пресловуті плювки ще більше. Всі задоволені?
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
dia.ira

dia.ira

Имя: Ирина
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 422
Регистрация: 18.03.2011
Заходил(а): 09.08.2020
Місто: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Телефон: (066)859-48-61
dia.ira
Активный пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 alisa 22 августа 2012, 07:50



Як це виправдовує той факт що в україномовному садочку вихователі говорять російською?

І як же оце "ми всі володіємо державною мовою", "всі знають українську" і так далі?


Так з цим питанням потрібно звернутись до завідуючої Вашого садочку ))
А от у нашому із цим все в порядку.
Але мені все ж таки хотілося б, щоб у школі, де буде навчатися моя дитина, хоча б факультативно вивчали російську мову, бо ж розмовляємо в побуті ми російською
dia.ira

dia.ira

Имя: Ирина
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 422
Регистрация: 18.03.2011
Заходил(а): 09.08.2020
Місто: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Телефон: (066)859-48-61
dia.ira
Активный пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 22 августа 2012, 07:57


Тобто, Ви таки не володієте українською вільно?
І, я впевнена, не лише Ви одна - масса людей просто-напросто не знають української мови, державної мови. І проблема не в тому, щоб мати можливість говорити російською мовою - така можливість була, є і буде. Проблема в тому, що купа людей, які не хочуть вивчити мову країни, в якій живуть, захотіли отримати офіційну можливість і далі її не вивчати. Особливо чиновники, які взагалі-то повинні знати державну мову!!! А не знають!!!
І не має значення, що навіть у цьому в законі нічого такого не написано - люди все як захотіли, так і зробили висновки. Тепер україномовний, який прийде на прийом до чиновника, буде отримувати ті самі пресловуті плювки ще більше. Всі задоволені?


Дивіться мій коментар вище
Розмовляти, читати, писати в побутовому плані це не складно.
А от написати дипломну роботу з технічної спеціальності у кораблебудівному університеті - це вже зовсім інша справа!
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Місто: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   22 августа 2012


Я думаю, багатьом батькам здається, що і в нашому все гаразд. Таких прискіпливих небагато.
Побачимо, як буде розмовляти наш основний вихователь, вона все ще у відпустці.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Місто: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 dia.ira 22 августа 2012, 08:00


Так з цим питанням потрібно звернутись до завідуючої Вашого садочку ))
А от у нашому із цим все в порядку.
Але мені все ж таки хотілося б, щоб у школі, де буде навчатися моя дитина, хоча б факультативно вивчали російську мову, бо ж розмовляємо в побуті ми російською


Щодо цього повністю згодна!
Виключення російської мови взагалі з вивчення, та ще й переклад російських творів та їх вивчення не на мові оригіналу - це маячня.
Знати додатково російську мову та вільно спілкуватися нею - це великий плюс, який би то патріотичний настрій не був. Фактично, російська є однією з мов міжнародного спілкування, як і англійська, тож свідомо втрачати таку перевагу - нерозумно.
Але підміняти поняття та вводити російську практично замість державної (і не кажіть мені, що офіційно ніхто не зазіхає на позиції української мови... бо по факту це не так...) - це чорт зна що...

dia.ira, оцінила Ваше володіння українською мовою, браво!
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
dia.ira

dia.ira

Имя: Ирина
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 422
Регистрация: 18.03.2011
Заходил(а): 09.08.2020
Місто: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
Телефон: (066)859-48-61
dia.ira
Активный пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 jozh 22 августа 2012, 08:07


Щодо цього повністю згодна!
Виключення російської мови взагалі з вивчення, та ще й переклад російських творів та їх вивчення не на мові оригіналу - це маячня.
Знати додатково російську мову та вільно спілкуватися нею - це великий плюс, який би то патріотичний настрій не був. Фактично, російська є однією з мов міжнародного спілкування, як і англійська, тож свідомо втрачати таку перевагу - нерозумно.
Але підміняти поняття та вводити російську практично замість державної (і не кажіть мені, що офіційно ніхто не зазіхає на позиції української мови... бо по факту це не так...) - це чорт зна що...

dia.ira, оцінила Ваше володіння українською мовою, браво!


Дякую!
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Місто: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 dia.ira 22 августа 2012, 08:01


Дивіться мій коментар вище
Розмовляти, читати, писати в побутовому плані це не складно.
А от написати дипломну роботу з технічної спеціальності у кораблебудівному університеті - це вже зовсім інша справа!


Наче й не складно... але ж чому великий процент людей на те не здатні?
Чи просто елементарно не мають потреби та бажання вивчати мову країни, в якій живуть? Бо все-таки, щоб там не говорили про притіснення, прекрасно себе російськомовні почувають і без знання української мови? І всі притіснення заключались лише у одній-єдиній вимозі просто знати державну мову? Особливо чиновникам незручно було, коли хтось від них звертався українською? Це і є основна причина та найсерйозніша проблема нашої країни? Настільки серйозна, що вимагала змінити закон та в результаті викидати купу грошей на впровадження тих регіональних мов, бо це ж і друк офіційних повідомлень на кількох мовах замість однієї, і вивіски, і печатки, і мільйон інших дрібних та не дуже речей? Ой як гарно хтось тепер заробить!!! Цікаво би було знати, кому тепер будуть замовляти всі ті вивіски, та хто там тихцем із законодавців за ними стоїть...

Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Місто: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   22 августа 2012
Цитата: #9310 innachka 22 августа 2012, 03:06
Все мы хотим, чтобы наши дети выросли достойными людьми. Добрыми, умными, успешными. И этого хотят все мамы, вне зависимости от того, на каком языке они говорят.
20 лет любой ущербный учитель, преподаватель мог бросить в лицо русскоязычному ребенку"Спілкуватися тільки державною мовою". Как плевок, как насмешка. И не для того чтобы научить - учат не так, а чтобы унизить. А сейчас ВСЕ дети, а не некоторые, смогут говорить на том языке, на котором хотят, когда хотят и где хотят.
И сразу буря возмущений.
Самоутверждаться нужно не за счет кого-то, а наращивая собственную личность.

Міг кинути чи кинув? Якщо був факт некоректної поведінки вчителя, це неприпустимо. Гірше цього лише факт побиття дитини lijana за те, що вона розмовляє українською.

А на загальному рівні не бачу нічого поганого. Всі чули про метод вивчення англійської чи іншої мови шляхом "переступили поріг кабінету іноземних мов і тепер використовуємо лише англійську"? Якщо заклад української мови викладання, крім школи, місця, де можна утворити мовне середовище для повноцінного вивчення мови, немає, то чому б в стінах школи не запровадити мову спілкування українську? Де ще дитина може спілкуватися українською, крім школи? Бо прочитати та відтарабанити текст - цього замало для вивчення живої мови.
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Місто: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Китиха 22 августа 2012, 00:51

Фух. А то я вже зовсім подумала, що нас на нуль помножили, як звичайно. А не знаєте скільки палаток і як довго стояли? Бо я, натхненна математичними вправами Ioanna, вже хочу порахувати їх пропускну здатність.

Вже прикинула. Щоб зібрати 48 тисяч підписів, палатки мали б стояли мінімумум 40 днів і працювати в конвеєрному режимі.

Прям якась таємна ложа. Кожен десятий підписався - і ніхто про це не пронюхав.

Чи явна лажа.
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Місто: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 Китиха 22 августа 2012, 08:55

Вже прикинула. Щоб зібрати 48 тисяч підписів, палатки мали б стояли мінімумум 40 днів і працювати в конвеєрному режимі.

Прям якась таємна ложа. Кожен десятий підписався - і ніхто про це не пронюхав.

Чи явна лажа.


Це ж очевидно.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
Нява Малика

Нява Малика

Имя: Анна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 2286
Регистрация: 26.06.2010
Заходил(а): 10.01.2023
Місто: Николаев
Телефон: 063 999 00 33
Нява Малика
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 dia.ira 22 августа 2012, 08:01


Дивіться мій коментар вище
Розмовляти, читати, писати в побутовому плані це не складно.
А от написати дипломну роботу з технічної спеціальності у кораблебудівному університеті - це вже зовсім інша справа!

Написать дипломную работу легче, чем разговаривать. Когда человек пишет, у него есть время для того, чтобы заглянуть в словарь, выверить фразу и т.д. В устной речи нужна практика.
Меня часто спрашивают: "Как ты все успеваешь с двумя детьми. В чем секрет?". Мой секрет прост - я нихрена не успеваю. 
alisa

alisa

Имя: alisa
Группа: мати-єхидна
Сообщений: 18417
Регистрация: 22.10.2009
Заходил(а): 15.07.2023
Місто: Николаев
Район: Центральный
alisa
мати-єхидна
   22 августа 2012


В це мало хто вірить ))
Але насправді написати диплом українською навіть по технічній спеціальності набагато легше, ніж перейти на українську в побуті.
Читати та писати набагато легше, ніж розмовляти.
Не твоя вина – що ти батька свого син
А твоя біда – не вміти бути ним
Китиха

Китиха

Имя: Елена
Группа: Модератор
Сообщений: 9161
Регистрация: 05.01.2011
Заходил(а): 18.04.2021
Місто: Николаев
Район: Центральный
Телефон: 0675978483
Китиха
Модератор
   22 августа 2012
Всі наші чиновники (всі!) більш-менш пристойно вміють читати і писати українською. Розмовляти - одиниці
jozh

jozh

Имя: Н
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 6265
Регистрация: 26.05.2011
Заходил(а): 17.12.2013
Місто: Николаев
jozh
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 alisa 22 августа 2012, 09:33


В це мало хто вірить ))
Але насправді написати диплом українською навіть по технічній спеціальності набагато легше, ніж перейти на українську в побуті.
Читати та писати набагато легше, ніж розмовляти.


А я б ще сказала, що на вищому рівні тим паче треба одна мова спілкування. Бо написання диплому регіональною (будемо так казати) мовою - це означає себе обмежити регіоном. Ну це якщо ми віримо в те, що начебто цей закон про мови пропонує...
Я можу зрозуміти навчання дітей в садочках та початкових школах рідною мовою. З паралельним вивченням державної.
Зі скрипом я ще можу зрозуміти навчання в середній школі, але вже тут я б пропонувала робити перехід на загальнодержавну.
Але вища школа, ВУЗи - це, вибачайте, державна політика і загальноукраїнська справа, а не регіональна. Точно так саме, як у світовій практиці прийнято робити доповіді тощо англійською мовою чи іншою мовою міжнародного спілкування, так і в межах країни загальнодержавні речі повинні виконуватися строго державною мовою.
І якщо вже людина настільки розумна, щоб отримати вищу освіту, то вже повинно вистачити клепки написати диплом українською мовою. Якщо вже зовсім край - перекладачів достатньо, беріть та замовляйте переклад. А не навпаки - вся країна повинна підлаштуватися під той процент російськомовних, що нездатні диплом українською написати!

Так що не треба мені розказувати про толерантність та турботу про інші мови. Йде цілеспрямована політика по встановленню в Україні російської як державної мови, от і все. І не другої державної, а першої. А далі історія повторюється... Спочатку втрачаємо мову... Далі втрачаємо державу...



Підтверджую. Англійською я практично вільно пишу та читаю, інколи тільки окремі слова треба в словнику подивитися. Розмовляти - включається ступор.
Українською взагалі пишу та читаю не задумуючись. При усній розмові все ще ловлю себе інколи на тому, що відразу не можу пригадати якесь слово українською. Російською знаю, а от український переклад треба згадувати... І це при тому, що я вже знову думаю українською (а було російською). Все-таки десятиліття спілкування виключно російською далися взнаки.
Страшно - це коли ти вбиваєш в собі Людину. Не можна керуватись страхом, коли вирішується твоя доля.
Ставлюся з відвертим презирством до будь-кого, хто підтримує нинішній владний режим хоча б за допомогою слів типу "всі вони однакові" або вірою в телевізійні новини.
Не жалію і не співчуваю тим, хто трясучись робить проти власної совісті те, що велено зверху, оправдуючись тяжкою долею чи необхідністю зберегти роботу.
Я не повинна жити за правилами тих, хто продав і далі продає майбутнє наших дітей за гречку або за свій страх. І тим паче не повинна їх за це поважати.
Покинула форум, бо не хочу більше годувати тролів, та ще й за підтримки модератором.
anny_

anny_

Имя: Анна
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 164
Регистрация: 02.02.2012
Заходил(а): 11.12.2014
Місто: Николаев
anny_
Активный пользователь
   22 августа 2012


знаю школы в Лесках №18, в центре №15, Дзержинского № 53
есть еще просто не помню номера
dina_barta

dina_barta

Имя: Діна
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 9401
Регистрация: 05.11.2009
Заходил(а): 17.01.2021
Місто: Николаев
Район: Центральный - Соляные
Телефон: 063-28-78-444 (viber)
dina_barta
VIP пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 innachka 22 августа 2012, 03:06
Все мы хотим, чтобы наши дети выросли достойными людьми. Добрыми, умными, успешными. И этого хотят все мамы, вне зависимости от того, на каком языке они говорят.
20 лет любой ущербный учитель, преподаватель мог бросить в лицо русскоязычному ребенку"Спілкуватися тільки державною мовою". Как плевок, как насмешка. И не для того чтобы научить - учат не так, а чтобы унизить. А сейчас ВСЕ дети, а не некоторые, смогут говорить на том языке, на котором хотят, когда хотят и где хотят.
И сразу буря возмущений.
Самоутверждаться нужно не за счет кого-то, а наращивая собственную личность.

Чому вимога спілкуватися українською в навчальному закладі з українською мовою навчання сприймається як плювок, образа, приниження, глузування? Звідки така надзвичайна вразливість? Це норма. Кажете, що всі батьки мріють бачити своїх дітей розумними? То нехай розумнішають та вчать національну мову.
moonsun

moonsun

Имя: Аля
Группа: VIP пользователь
Сообщений: 3018
Регистрация: 03.11.2009
Заходил(а): 20.10.2017
Місто: Николаев
Район: Центральный
moonsun
VIP пользователь
   22 августа 2012








впала дякую за настрій з самого ранку



"Русскоязичний рєбьонок" - це дитина, яка не зробила домашнє завдання, тобто не вивчила параграф, написаний українською, чи не виконує статутні вимоги навчального закладу, тобто батьки не пояснили, що в школі є правила, і всі, хто там знаходяться, мають ці правила виконувати.
"Рускоязичіє" - не фізична вада, а відсутність знань. Тому залиште у спокої вчителів, які мають вимагати виконання статуту від учнів і навчіть дитину, що люди розумні, успішні і добрі не лізуть зі своїм статутом в чужий монастир і до правил і законів ставляться з повагою.
До речі, цей антинаціональний закон все одно не дає право вимагати від навчального зкладу зміни мови навчання, отже вчители мають і далі вимагати від всіх, хто знаходиться у навчальному закладі - і від дітей, і від їхніх батьків - спілкування робочою мовою закладу.
Перемогла в собі толерастію. Відверто не поважаю тих, хто бажає нашим дітям і онукам того, від чого страждали наші батьки і діди. Зневагу проявляю у будь-який незаборонений законодавством і правилами форуму спосіб. Роблю це навмисно і з задоволенням.

Україні фактично оголошено війну. Кожний, хто підтримує словом і ділом країну-агресора, РФ, є військовим злочинцем. Ваша, зрадники, точку зору є підставою для неповаги, ненависті і всіх інших почуттів і дій, на які нормальний громадянин держави здатний до нападників і їхніх прибічників.


 
svetlya4ok

svetlya4ok

Имя: Светлана
Группа: Активный пользователь
Сообщений: 364
Регистрация: 31.01.2011
Заходил(а): 08.02.2019
Місто: Николаев
Район: Ленинский - ЮТЗ
svetlya4ok
Активный пользователь
   22 августа 2012
Цитата: #9310 dia.ira 22 августа 2012, 07:03
Девочки, а где у нас в Николаеве русскоязычные сады и школы? А то все, которые мне известны (куда вожу своих деток, мои родственники и знакомые водят) - все украинские....

Еще 19 на ЮТЗ и 4 раньше была вроде русскоязычная, сейчас не знаю (это на М.Морской).
Просматривают эту тему:

Forum